Strona główna > Aktualności

Piątek,

Co to jest PIT-2 i kiedy się go składa?

Polski Ład w 2022 roku przyniósł szereg wątpliwości oraz niedopowiedzeń, związanych m.in. z rozliczaniem podatków. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów było (i często nadal jest) oświadczenie PIT-2. Nie do końca sprecyzowane przepisy wprowadziły zamieszanie w wielu zakładach pracy. Pojawiły się pytania: kto składa PIT-2, czym jest to oświadczenie, do kiedy należy je złożyć, jak wypełnić PIT-2, co można zyskać itp. Wyjaśniamy najważniejsze wątpliwości.

Piątek,

Zmiany wchodzące od 01.07.2022 w związku z Polskim Ładem 2.0

Polski Ład w swojej pierwszej wersji okazał się na tyle niedopracowany i problematyczny, że już po kilku miesiącach został on zmieniony w wielu obszarach. Księgowi, doradcy podatkowi, osoby pracujące w kadrach, przedsiębiorcy, ale także zwykli podatnicy muszą od nowa zapoznać się z szeregiem regulacji. Przygotowaliśmy artykuł, w którym opisujemy, co zmieniło się w przepisach od 1 lipca 2022 roku i co czeka nas z początkiem 2023 r.

Piątek,

Składki zdrowotne po nowemu

Składki zdrowotne po nowemu. Polski Ład został wprowadzony już kilka miesięcy temu, ale wciąż nie wszystkie jego regulacje są jasne dla przedsiębiorców, księgowych czy doradców podatkowych.

Piątek,

Zmiany w zasiłkach chorobowych

Nowe regulacje obejmują m.in. sposób ustalania uprawnień do świadczeń chorobowych, naliczania okresów zasiłkowych oraz wysokość samych świadczeń.

Środa,

Polski Ład – jakie zmiany w ulgach czekają przedstawicieli klasy średniej?

Znaczne obciążenia podatkowe wprowadzone przez Polski Ład spotykają się z dezaprobatą wielu grup społecznych, dla których nowe zasady oznaczają przede wszystkim poważne straty finansowe.

Środa,

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny, powszechny system oszczędzania, który ma na celu gromadzenie przez jego uczestników środków w celu ich wypłaty po osiągnięciu 60, roku życia.

Środa,

Akta osobowe pracowników

Prowadzenie akt osobowych pracowników jest jednym z głównych obowiązków pracodawcy, którego realizacja jest sprawdzana przy okazji różnego rodzaju kontroli.

Piątek,

Niepełnosprawny pracownik

Pracownicy z orzeczeniem o niepełnosprawności mają specjalne uprawnienia, przyznane przez Ustawę o rehabilitacji zawodowej i Kodeks Pracy.

Wtorek,

Urlopy pracownicze – podział urlopów, rodzaje urlopów, wymiar urlopów

Każdy pracodawca ma obowiązek udzielenia osobie zatrudnionej urlopu na zasadach określonych w kodeksie pracy. Urlopy te mogą mieć różne formy i wymiary.

Piątek,

Rodzaje umów o pracę

Umowa o pracę to zawsze umowa dwustronnie wiążąca i wzajemna, która wymaga od każdej ze stron świadczenia i otrzymywania świadczenia drugiej strony...

Czwartek,

Szkolenia BHP on-line w czasie epidemii

Epidemia, jaka pojawiła się w Polsce za sprawa koronawirusa, nie zawiesiła obowiązku przeprowadzenia szkoleń BHP. Główny inspektorat Pracy utrzymał w obowiązku szkolenia...

Czwartek,

Nowy dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce wpłynęło na zmiany w prawie, jeśli chodzi zasiłki opiekuńcze. Wydłużony zasiłek dla dzieci ma na celu pomóc...

Czwartek,

Audyt akt osobowych

Warto upewnić się, że sposób prowadzenia akt osobowych w organizacji jest prawidłowy i nie pojawił się w nim żaden błąd. Przeprowadza się audyt akt osobowych.

Środa,

Akta osobowe pracowników

Każda firma zatrudniająca pracowników ma obowiązek prawny prowadzenia dla nich odpowiednich akt pracowniczych. Teczki osobowe pracowników to niejednokrotnie spore obciążenie dla pracodawcy, w związku z czym zwłaszcza niewielkie firmy decydują się na powierzenie prowadzenia spraw pracowniczych podmiotom zewnętrznym w ramach outsourcingu.

Wtorek,

Ryzyko zawodowe

Wszyscy pracodawcy muszą zadać sobie pytanie, jak ocenić ryzyko zawodowe, ponieważ kwestie ryzyka zawodowego, w tym przede wszystkim zarządzanie nim, są integralnym elementem ich obowiązków przewidzianych przez prawo.

Środa,

Szkolenia BHP dla pracowników

Przestrzeganie wszystkich zasad BHP w miejscu pracy to istotna kwestia dla każdego z nas. Zasady te nie zostały stworzone bez powodu. Jedynie ścisłe trzymanie się wszystkich tych reguł zapewnia nam wysokie bezpieczeństwo w czasie wykonywania obowiązków i chroni nas przed wypadkami.

Czwartek,

Wstępne szkolenia BHP

Od wielu lat zajmujemy się szkoleniami pracowników w zakresie BHP. Są one obowiązkowe dla pracodawców i każdy z nich musi zorganizować wstępne szkolenia BHP. Łódź jest głównym obszarem naszej działalności, ale jesteśmy w stanie zorganizować szkolenie na terenie całego kraju.

Piątek,

Obsługa kadrowa i płacowa

Obsługa kadrowa płacowa to coraz częściej wykorzystywana procedura, która pozwala na uzyskanie dużych oszczędności w zakresie kosztów prowadzenia działu kadr we własnej firmie. Usługi kadrowo – płacowe są najczęściej prowadzone przez specjalistyczne firmy lub biura rachunkowe.

Piątek,

Szkolenia BHP przez Internet

Szkolenia bhp to obowiązek każdego pracodawcy. Oznacza to, że pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zadaniem pracodawcy jest więc przeszkolenie pracowników w zakresie bhp przed dopuszczeniem ich do pracy, a następnie organizacja okresowych szkoleń w czasie zatrudnienia.

Wtorek,

Szkolenia BHP Łódź

Bezpieczeństwo i higiena pracy zawsze muszą być jednym z priorytetów każdego zakładu pracy. Niezależnie od tego, czy zajmuje się on ciężką pracą fizyczną z niebezpiecznymi substancjami, czy pracownicy cały dzień uwiązani są do komputerów i stukają w nie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Środa,

Wypadki przy pracy, a dokumentacja powypadkowa

Wypadek przy pracy to sytuacja wpisana w ryzyko zawodowe w wielu zakładach, ale może przydarzyć się wszędzie. Jak wygląda kwestia dokumentacji powypadkowej po zdarzeniu i kto powinien dopilnować formalności?

KMG


KMG - bhp kadry płace zus
ul. Krasińskiego 12
92-111 ŁódźFacebook